Навігація

День студента

15-11-2019, 16:27
День студента — свято всіх студентів, яке в Україні відзначають як і в більшості країн світу — 17 листопада, також відоме як міжнародний День студентів. Свято асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами. З'явилось імперське свято ще XVIII століття, а історія сучасного святкування почалася в Чехословаччині під час Другої світової війни, пов'язана з трагічними подіями. 
Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента № 659/99 від 16 червня у 1999 році. 
28 жовтня 1939-го в окупованій Чехословаччині празькі студенти і викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави (28 жовтня 1918 року). Окупанти розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал. 
Похорони Яна пройшли 15 листопада 1939-го і переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів були арештовані. 17 листопада війська рано вранці оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 студентів було арештовано і поміщено в концтабір в Заксенхаузен. Дев'ятьох студентів і активістів студентського руху стратили в катівнях в'язниці в празькому районі Рузине. Всі чеські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війни. На честь цих подій на Всесвітньому конгресі студентів і був проголошений Міжнародний день студентів. Сьогодні він святкується в багатьох країнах світу. 
Наш заклад не став виключенням, тому напередодні свята, 15 листопада 2019 року групи № 15 та Т-9 влаштували справжнє свято для всіх здобувачів освіти та працівників.
В холі було обладнано фото зону до Дня Студента, де всі бажаючі могли зробити фото, а в актовому залі відбулася справжня святкова  програма, де були не тільки концертні номери, а і цікаві відео роботи про історію створення Свята, будні студентів у різних країнах світу, і, звичайно, сьогодення нашого центру.
Вдячні групам № 15, Т-9 та майстрам виробничого навчання Кухті Альоні Олександрівні та Бандилко Тетяні Іванівні за кропітку роботу та підготовку до Дня Студента.
Щиро вітаємо наших здобувачів освіти з наступаючим Днем студента! Бажаємо яскравого і активного студентського життя, в якому не буде зневіри і невдач. Нехай кожен день веде Вас до перемоги, нехай завжди буде стимул для творчості, навчання і веселощів!

День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  День студента  

 


Останні новини

  Онлайн-квест \"Зах ...
  з 01 жовтня по 13 жовтня 2020 року команда «Воїни світла» яка складалася з п’яти учасників здобувачі...
  Заходи з нагоди Дн ...
  Відповідно до плану навчально-виховної роботи центру, з метою змістовного використання вільного часу...
  Міська методична с ...
  9 жовтня в дистанційному форматі на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Міжре...
  Уроки доброти
  У нашому закладі освіти 05-06 жовтня 2020 року за рекомендацією Міністерства освіти і науки України ...
  День Учителя
  Щороку в першу неділю жовтня відзначають День Учителя....

Календар

  «    Жовтень 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   

Архів