Навігація

Новорічні та різдвяні свята

18-12-2017, 10:53
Наш центр починає активно готуватись до Новорічних та різдвяних свят. 13 грудня у нас відбулись вечорниці на Андрія.
З днем Андрія, який відзначається 13 грудня (30 листопада за старим стилем), пов’язані зимові прогнози та погодні прикмети. Так, на Закарпатті говорили: «Сніг на Андрія — зима в завіях», «На Андрія кожух гріє». Спостерігали також: «Як на Андрія сніг ще не випав — зима буде теплою, коли ж випав — довгою і холодною» тощо.
На Гуцульщині для забезпечення врожаю городини брали з дев’яти меж по грудці землі, а через дев’ять днів розкидали їх на власних грядках. У деяких місцевостях Буковини забивали під ворота осиковий кіл, «аби чари до роду не приймалися», давали їсти корові з долоні хліба з цукром «би кормляча мамка на молоко доброю була» і т. ін. Серед гуцулів і буковинців побутувало повір’я, що на Андрія вовки збираються у зграї і становлять значну небезпеку. Цим пояснювалося дотримання заборони на певні види робіт, насамперед, з кола традиційних жіночих занять (прядіння, шиття, прання тощо), інакше вважалося, що «прийде вовк і забере худобу».
Головною формою святкування Андрія на всьому просторі розселення українців були молодіжні зібрання зі спільними застіллями, різноманітними забавами та іграми. Подекуди їх називали «великими вечорницями», «святом дівчат» тощо.
За народними уявленнями, святий Андрій є втіленням чоловічого начала, провісником долі, покровителем кохання і шлюбу. Ймовірно ці характеристики Андрія спочатку склалися у католиків і протестантів, у яких з днем святого пов’язується період адвенту (передріздвяного посту) і церковного Нового року — найзручніший час для віщування й передбачення майбутнього.
Андріївські ворожіння були присвячені темі шлюбу. Дівчата намагалися дізнатися, хто буде їх чоловіком, чи буде він багатим, який матиме характер, чи стануть вони щасливі разом тощо.
Найцікавіші ворожіння, інсценізацію вечорниць продемонстрували дівчата групи № 35, а їм допомагали  хлопці з групи № 14.
Дякуємо всім учасникам за чудове дійство!

Новорічні та різдвяні свята  Новорічні та різдвяні свята  Новорічні та різдвяні свята  Новорічні та різдвяні свята  Новорічні та різдвяні свята  Новорічні та різдвяні свята  Новорічні та різдвяні свята  Новорічні та різдвяні свята  Новорічні та різдвяні свята  Новорічні та різдвяні свята  Новорічні та різдвяні свята  Новорічні та різдвяні свята  Новорічні та різдвяні свята  Новорічні та різдвяні свята  Новорічні та різдвяні свята

 

Останні новини

  День пам\'яті Вели ...
  У четвер, 9 березня українці відзначали день народження Тараса Шевченка....
  Спеціалізована вис ...
  В рамках проведення спеціалізованої виставки «Весна 2018» «Ювелірний салон – 2018» в м. Одесі з 01 п...
  День Героїв Небесн ...
  День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подв...
  Свято 8 Березня
  Свято 8 березня неймовірно вдало збіглось із початком найбільш прекрасної пори — весною. ...
  Профорієнтаційний ...
  28 лютого 2018 наш навчальний заклад взяв участь у проведенні профорієнтаційного заходу «Місто профе...

Календар

  «    Березень 2018    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31